Dyskryminacja ojców.

System wymiaru sprawiedliwości w Polsce daleko odbiega od ideału. Przekonało się już o tym wielu przedsiębiorców, którzy potracili majątki lub trafili do więzienia z powodu bezpodstawnych oskarżeń. W filmie "Układ Zamknięty", koszmar trójki przedsiębiorczych ludzi trwał kilka miesiący. Walka ojców, często samotna, trwa latami i czasami kończy się tragicznie. Polski system wymiaru sprawiedliwości bezlitośnie okrada ludzi z ojcostwa i pozbawia dzieci dzieciństwa. Z powodu bezpodstawnych pomówień ojcowie trafiają do więzień i przez wiele lat muszą udowadniać swoją niewinność. W tym czasie nie mogą widywać swoich dzieci, które dorastają bez ojców. Wielu ojców, którzy przekroczyli bramy Sądu Rodzinnego z powodu rozwodu, z zamiarem ustalenia szerokich kontaktów dzieckiem, egzekucji kontaktów lub przejęcia opieki nad dzieckiem szybko przkonuje się, że w Sądzie nie ma sprawiedliwości, że sędziowie są ponad prawem i dowolnie je interpretują. Rozprawy prowadzone są z wyłaczeniem jawności, od wyroków w sprawach rodzinnych nie przysługuje kasacja. Nad Sądami Rodzinnymi (i nie tylko) nie ma żadnej kontroli, organy obowiązane do kontroli przekazują skargi do Prezesa Sądu w którym toczy się sprawa, a odpowiedzą na skargi jest zazwyczaj informacja, że Sąd jest niezawisły. Rzecznik Praw Dziecka sam twierdzi, że pozbawiony jest jakich kolwiek praw ingerencji w przebieg procesu sądowego, a wybrany w 2013 na drugą kadencję (z braku innych kandydatur) Marek Michalak zdaniem stowarzyszeń ojcowskich, które protestowały przeciwko jego ponownemu wyborowi działa na szkodę dzieci.

Wybrane artykuły na temat dzieci i ojców

Artykuły znalezione w prasie internetowej, poruszające tematy dzieci i ojców. Sukcesy i porażki, relacje z pierwszej ręki i opinie ojców na temat sądów rodzinnych, które posługując się bezprawnymi opiniami RODK doprowadzają do oddzielenia rodzica od dziecka. Prosimy o komentowanie artykułów !

Krzysztof Zuber walczy o córkę

Kolejny "jednostkowy przypadek" walki ojca o opiekę nad dzieckiem. Typowy przykład konfliktu rodzinnego i wadliwych mechanizmów prawnych, które go zaostrzają. Córka nie chce mieszkać z matką, policja nasłana przez matkę wyrywa ojcu dziecko i umieszcza w domu dziecka. Ojciec trafia do więzienia, na szczęście szybko wychodzi. Rzecznik Praw Dziecka "przystępuje do sprawy" ale dziecko dalej jest więzione w placówce opiekuńczej. Matka oczywiście chce wyłączenej opieki nad dzieckiem a do mediów przedostaje się informacja, że robi to dla alimentów. Sąd pod naciskiem mediów stara się zachować pozory niezawisłości i podejmuje decyzje "dla dobra dziecka". Jak zakończy się ta historia ?

Jak się dowiedzieliśmy Angelika, która wyraźnie mówi, że chce mieszkać z ojcem trafiła do zawodowej rodziny zastępczej na wniosek "zatroskanego" RPD Marka Michalaka.

Film Zenona Nowaka jest dowodem, że rodzina zastępcza znęca się nad dzieckiem uniemożliwiając kontakt osobisty i telefoniczny z ojcem. Dziecko płacze z tęsknoty za ojcem, a pracownicy socjalni stwierdzają, że po rozmowie z ojcem Andżelika była smutna - jest to zabieg socjotechniczny mający na celu doprowadzenie do dalszego ograniczenia kontaków z ojcem. Uniemożliwianie kontaktu z osobą najbliższą jest przestępstwem znęcania psychicznego i podlega ściganiu z art 207 kk.

Jawność rozpraw sądowych w praktyce

Aresztowanie Wojciecha Pływacza

Dnia 09.07.2013 r. na rozprawie w Sądzie Rejonowym w Katowicach w sprawie rodzinnej został aresztowany za próbę nagrywania przebiegu rozprawy Wojciech Pływacz. Członek Stowarzyszenia dzielnytata, po wyjściu z aresztu w dniu 16.07.2013 r. tak to relacjonuje na FB: "Witajcie Przyjaciele! Wyszedłem cały i zdrowy! Nawet sobie nie wyobrażacie jak ważne dla mnie było Wasze wsparcie! Wychodzę a tu naprzeciwko DZIELNY TATA!!! Niezapomniany widok i twarze Przyjaciół w koszulkach DzielnyTata! Jestem głodny jak wilk i pół żywy ale silniejszy i jeszcze bardziej zdeterminowany i gotów do walki!!! Przez wszystkie siedem dni odmówiłem posiłków i nic nie jadłem. Piłem tylko 3 herbaty dziennie. Schudłem prawie 5 kg ale mamy dwóch nowych DT. Jeden siedział ze mną a drugi to oddziałowy (klawisz) :) :) :) Zabroniono mi jakichkolwiek telefonów i korespondencji, dyrektor więzienia był wzywany przeze mnie codziennie ale ani razu się nie stawił. Odmówiłem badań i udzielania jakichkolwiek informacji. Odmówiłem wizyty wychowawcy i psychologów. Odmówiłem podpisania czegokolwiek! Nawet nie podpisałem depozytu i odebrania depozytu. I udało się! Żyję! WALCZĘ! DZIĘKUJĘ WAM ZA TO ŻE JESTEŚCIE!!! "

Tragedia Artura Milanowskiego

2013-03-22

Tragedia Artura Milanowskiego

W dniu 22.03.2013 r. w Starachowicach odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego Artura Milanowskiego. Odszedł wspaniały DzielnyTata. Cześć jego Pamięci. Mama Artura wyraziła pragnienie, aby ojcowie tacy jak on - pożegnali Go. Historię Artura pokazała Interwencja Polsat, opisała Gazeta Starachowicka Samobójstwo za pomówienia znależć też można na stronach Śl.SOPO oraz na facebook'u. W pożegnalnym liście Artur miał napisać, że nie wytrzymał rozłąki z córką i pomówień żony. Przy ciele Pana Artura znaleziono zdjęcie, na którym trzymał swoje dziecko.

Artykuł na stronie onet.pl z dnia 28.08.2013 r. Mamo, chce do tatusia.

Rozwodowe boje o opiekę naprzemienną

Okradanie z ojcostwa

W POLSCE trwa proces okradania mężczyzn z ich ojcostwa. I to w imię prawa oraz stereotypu, według którego po rozwodzie tylko matka umie zaopiekować się dzieckiem. Były mąż to agresor, któremu przypisuje się wszystkie winy świata. Trzeba go pozbawić honoru i pieniędzy, a przede wszystkim - dzieci. A wystarczyłoby wprowadzenie jednej zmiany w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym... Rozwodowe boje o opiekę naprzemienną, czyli... Okradanie z ojcostwa

Bogdan Goczyński - ofiara sądów rodem z epoki Stalina

W dniu 18.07.2012 odbyła się kolejna rozprawa w sprawie Bogdana Goczyńskiego. Posiedzenie Sądu nad aresztowanym było zaprzeczeniem praworządności i jawnym łamaniem praw człowieka. Będzie jednak lekcją sprawiedliwości dla samego sądu. Sprawą zajmują się reporterzy Nowego Ekranu oraz fundacja Lex Nostra. Sąd w składzie Ewa Gregajtys, Dagmara Pusz-Florkiewicz oraz Izabella Rzewuska z udziałem prokuratora Jarosława Polanowskiego nie zezwolił na filmowanie mając za nic postanowienie SN stwierdzajace, że posiedzenia sądów w Polsce są jawne. Kapturowy Sąd bluźniąc rozumowi stwierdził, że w interesie społecznym jest trzymanie w wiezieniu człowieka, który nigdy nikomu w żaden sposób nie zagrażał, a rozpaczliwa sytuacja w jakiej się znalazł została spowodowana wyłączenie przez kuriozalne wyroki sądów. Dwa dni po nagraniu 20.07.2012 Sąd Okregowy wezwał do usunięcia materiału filmowego.

2012-07-25

Bogdan Goczyński uwolniony

Bogdan Goczyński uwolniony

Bogdan Goczyński, bloger, wielokrotnie więziony niesłusznie, po ostatnich tygodniach odzyskał wolność. Na jego proces przyszli blogerzy i działacze organizacji pozarządowych. Sędzia Anna Mułenko utajniła posiedzenie Sądu i odmówiła udziału w sprawie przedstawiciela organizacji społecznej, na odczytanie postanowienia o uchyleniu "środka zapobiegawczego" również nie wpuszczono mediów.
21.11.2012 Apel o pomoc w odnalezieniu dzieci.

2012-12-17

Goczyński ponownie aresztowany

Bogdań Goczyński ponownie aresztowany

W trakcie przerwy w licytacja lokalu mieszkalnego Bogdana Goczyńskiego, po złożeniu wniosku o wyłączenie sędziego referenta, opuszczając salę, Bogdan Goczyński został aresztowany przez policjantów po cywilnemu. Dwóch funkcjonariuszy dokonujących zatrzymania odmówiło podania szczegółów jego zatrzymania. Reporterzy Nowego Ekranu dowiedzieli się jedynie od nich, iż działają na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach.

Uwaga: z powodu "przejęcia" w dniu 29.01.2013 r. domeny Nowego Ekranu część linków do artykułów m.in. Pietkuna chwilowo jest nieaktywna.

Dr. Zbigniew Kękuś - protest głodowy przed Sądem Okręgowym w Krakowie

W dniach 26.07.2012 - 10.08.2012 Przed Sądem Okręgowym w Krakowie Dr. Zbigniw Kękuś prowadził protest głodowy przeciw próbie okradzenia go przez pracowników służb sądowych wydanymi bezprawnie wyrokami. Prezentujemy jego historię oraz relacje filmowe z piątego, dziewiątego, dnia protestu, relację która ukazała się w Panoramie TVP2 w 14 dniu protestu, oraz artukuły na łamach Nowego Ekraniu i Monitora Polskiego. W dniu 10.08.2012r. protestujący otrzymał dokument wystawiony przez Wiceprezesa Sądu Okręgowego SSO Michała Niedźwiedzia potwierdzający, iż roszczenie ze strony Sądu Okręgowego w Krakowie kwoty 8.750 zł nieopłaconych kosztów sądowych rzeczywiście jest przedawnione. W związku z powyższym Sąd Okręgowy odstępuje od egzekucji tej kwoty, w tym także - co jest oczywiste - od egzekucji z lokalu mieszkalnego.

Historia dr. Zbigniewa Kękusia zaczęła się 2007 roku od pozwu rozwodowego i próby ustalenia kontaktów tak aby mógł zabierać syna na zajęcie rehabilitacyjne na basen. Opieszałość sądu i szykany wywołane skargą na sędziego zmusiły Go podjęcia protestu głodowego. W 02.06.2011 r. opublikowano film z pierwszego protestu głodowego

W obronie rodziny Roberta Bieleckiego - Wyszków

2011-09-21

Wyszków tonie - Pikieta w Sądzie Rejonowym

Wyszków tonie - Pikieta w Sądzie Rejonowym

Robert Bielecki z Rząśnika walczy o prawo do wychowywania dwójki swoich dzieci: czteroletniego Sebastiana i trzyletniej Małgosi. W małej wiosce Rząśnik rozgrywa się wielki dramat. Przed śmiercią żony pana Roberta, Sąd Rejonowy w Wyszkowie ustanowił Elżbietę Ł., siostrę zmarłej, opiekunką dzieci, a następnie tymczasową rodziną zastępczą. Ojciec nie zgadza się z decyzją sądu. Walczy o dzieci i nie zamierza się w tej walce poddać.

2011-10-26

Wyszków tonie - dzieci są nasze nie państwowe.

Wyszków tonie - dzieci są nasze nie państwowe

Kolejna pikieta przed sądem Rejonowym w Wyszkowie. Tym razem na polecenie Prezes Sądu Rejonowego w Wyszkowie, SSR Grażyny Szymańskiej - Pasek sąd i przyległy teren został opanowany przez znaczne siły policyjne. Lokalne media zostały wprowadzone w błąd informacją jakoby policja ochraniała sprawę z udziałem świadka koronnego. Wobec bestialskiego działania kuratora sądowego Alicji Czyż , na prośbę miejscowego społeczeństwa, organizacje społeczne, wsparły protest lokalnej społeczności pod Sądem Rejonowym w Wyszkowie w dniu 26 października 2011 r. od godz. 9.00 do godz. 16.00. Sagi część druga.

2012-02-03

Wyszków tonie - dzieci są nasze nie państwowe.

Prawo Ojca według Ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej

Mimo zobowiązania przez Sąd, Elżbiety Łapinskiej, już wiosną 2011 r. do sporządzenia i przedłożenia inwentarza majątkowego zmarłej, a tym samym przysposabianych dzieci, Szymona i Magdy Bieleckich. W związku z tym, Sąd nie wydał zabezpieczenia majątku dzieci, po zmarłej mamie. Według tych samych mieszkańców, majątek jest wyprzedawany, działki będące własnością zmarłej, wystawiane są na sprzedaż.

2011-10-25

Pikieta w Płocku

Pikieta w Płocku

Pikieta przed Sądem Rejonowym w Płocku w obronie Pana Zbigniewa (sprawa o ustalenie kontaktów z dzieckiem), zorganizowana przez IS "Porozumienie Rawskie" z udziałem CSOPOiD oraz Forum Matek Przeciw Dyskryminacji Ojców. Prowadząca sprawę SSR Agata Chybicka-Koeppe łamiąc art. 8 kpc odmówiła dopuszczenia do udziału w sprawie przedstawiciela Organizacji Społecznej.

2010-09-22

Pikieta w Ostródzie

Pikieta w Ostródzie

Pikieta przed Sądem Rejonowym i Prokuraturą Rejonową w Ostródzie w dniu 22.09.2010r. Maiała się odbyć rozprawa na wniosek Prokuratora Kłopockiego o umieszczeniu ojca kochajacego swych synów w zakłądzie psychiatrycznym. Na wiadomośc o pikiecie organizacji społecznych z całej Polski odwołno rozprawę. To co się stalo dalej miało mieć poważne następstawa w przyszłości.

2011-04-18

Rozprawa w Iławie

Rozprawa w Iławie

Zanim po kilku rozprawach (24.04.2012 Burmistrz Ostródy, Olgierd Dąbrowski przed Sądem) organizatorów pikiety w Ostródzie uniewinniono, (Ogłoszenie wyroku 20.05.2011) gdyż zokazało się że gromadzenie było legalne, władze zostały o nim powiadomione w terminie, tylko nikomu się nie chciało czytać e-maili. Pod budynkiem sądu odbyła się kolejna pikieta (17.03.2011). Przy okazji na rozprawie wyszły na jaw fakty, które doprowadziły do wszczęcia śledztwa przeciwko prezesowi Borowemu.